בשום מקרה אין לראות באמור ובמידע המוצג באתר זה ו/או המידע המופנה ו/או הנובע ממנו כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית

לוגו כחול אפור sh.png

כל הזכויות שמורות ל- שלום הורביץ משרד עורכי דין - עורך דין נדלן

יצירת קשר

כתובת: שוהם 11, פ"ת, ישראל. 

כתובת למשלוח דואר: רח' של"ג 17א', פ"ת ת.ד. 6089

שיחת ייעוץ: 077-4043081

שליחת הודעות בווטסאפ: 052-4043080

דואר אלקטרוני: shali.horvitz@gmail.com

דירת מגורים מזכה

ישנה חשיבות רבה, האם מדובר בדירה מגורים מזכה או לא, לצורך מס שבח. על מנת שמוכר יהיה זכאי לפטור כלשהו ממס שבח, התנאי הראשוני הוא כי הדירה הנמכרת תהא דירת מגורים מזכה.

 

מהי דירת מגורים מזכה ?

סעיף 49 לחוק מ"ק

דירת מגורים מזכה – דירת מגורים ששימשה בעיקרה למגורים לפחות באחת משתי התקופות הבאות: 

  1. ארבע חמישיות (80%) התקופה שבשלה מחושב מס השבח, לאחר 1.1.98. (יש להתעלם מהתקופה שקדמה לתאריך זה).

  2. ארבע שנים שקדמו למכירתה

שימוש בדירת מגורים ייחשב: גם אם לא נעשה שימוש כלשהו בדירה – תיחשב הדירה כאילו שימשה בעיקרה למגורים לעניין הגדרת "דירת מגורים מזכה". בנוסף גם תקופה שבה שימשה הדירה לפעולות חינוך (גן ילדים, פעוטון, בית ספר, ישיבה, בית כנסת – רואים אותה גם כן כתקופה שבה שימשה הדירה למגורים.

לדוגמא: 
בבעלותי דירה ששימשה כמרפאת שיניים בין השנים 91-98.
בתחילת חודש אפריל 98 חזרתי להתגורר בדירה.
בתחילת שנת 2000 מכרתי אותה.

האם מדובר בדירת מגורים מזכה ?

האם במהלך 4 השנים שקדמו למכירתה שימשה הדירה למגורים ?
התשובה היא לא, הדירה שימשה למגורים רק 1.9 חודשים.

האם שימשה הדירה למגורים ב- 80% מהתקופה שבשלה מחושב מס השבח ? כן
בגלל שהיום הקובע הוא משנת 98 הרי שמשנה זו ועד ליום המכירה חלפו שנתיים.
במהלך שנתיים אלו, הדירה שימשה אותי למגורים במשך שנה ותשעה חודשים המהווים 87.5%. יותר מ- 80% - ולכן הדירה מהווה דירת מגורים מזכה.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

קטגוריות
Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

תגיות
Please reload